BAL KAYMAK PAZAR KAHVALTIM

Bu Pazar,

çok işim vardı ve küçücük bir kahvaltı ile geçiştirmek istedim, kahvaltı saatimi, ama güçlü olsun da derdindeydim ve sıcacık pidemin arasına güzel taze bir kaymak ve petek bal ile şahane bir bitki çayı demleyip kahvaltıımı tamamladım ve tipik pazar telaşına koyuldum. Sanki dünyayı ben kurataracakmışım gibi sabahın köründe kalkarım, çocukken annem haftasonları bizleri hiç uyutmazdı sabahın köründe kaldırırdı, ne sinir olurdum anne bırak ya 1 saat daha fazla uyuyalım derdim, olmaz kalkın birsürü işimiz var yapılacak derdi. Daha şimdilerde anlıyorum annem ne haklıymış son 10 yıldır haftaiçi yada sonu sabahın köründe uyanıp dolanmaya başlıyorum, Ne kadar erken kalkarsam gün o kadar benim oluyor, hatta evimde misafirlerim vara onlarıda uyutmuyorum mutlaka kaldırıp onlarıda kendi tempoma dahil ediyorum…Arızalarda genetik yapacak birşeyim yok..annemden geçmiş….

Neyse sonuç olarak Küçük ama lezzetli kahvaltımla da mutluydum bu sabah. Önemli olan kahvaltının zenginliği değil zaten az da olsa doğru besinlerle yapılması galiba. 2 parça ceviz bile bazen yetiyor bana….Zaten kaymak ve balda her sabah tükketiğim birşey değil ama arada sırada tek başına bunlarla kahvaltı etmek çok hoşuma gidiyor…..

Tüm beyaz peynirimi Ortaköyden çok sevdiğim bir dükkandan alıyorum beni kırmadan küçük de olsa peynir paketlerimi vakumluyorlar ve bende daha uzun süre dolabımda saklayabiliyorum, bütün peynirleri çok başarılı,adresini sizlerlede paylaşmak isterim

BANDIRMA ÇİFTLİĞİ

Dereboyu Caddesi No:101/A

Ortaköy – İSTANBUL

Tel:0212 327 41 41

Please follow and like us:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.