BENİM LUNAPARKIM EMİNÖNÜ MISIR ÇARŞISI 1.BÖLÜM


Benim için En büyük eğlence Eminönünde geçirebildiğim birkaç saatlik alışveriş keyfi, Yaz aylarında değil ama neredeyse her ay birkez uğrayıp belli başlı duraklarımda vakit geçirmeyi çok seviyorum.Beni Lunaparka değil tahtakaleye götürün hep eğlenebilirim, hiiiç sıkılmadan. Bugün hızlı bir tur yapmaktı hedef ve sabah çok erken gidebilmeyi koymuştum kafama, sabah sekiz otuz gibi vardım Eminönüne ve çıkmak için 2 saat koydum kendime, uğrayacağim yerler için yeterliydi ama ne mümkün 12:30 olmuştu ben hala gezmek istiyordum cehennem sıcağına rağmen. Hiçbirşey almasam bile etrafıma bakınmak esnaf ile sohbet bana acayip iyi geliyor nedenese….Bugün Yanlız değildim Sağolsun çok sevdiğim bir dostum bana eşlik etti ve birlikte fotoğraf da çektik, onun karelerinden kendi fotoğraflarımı çaldım….Başka türlü kendimi koyamayacaktım mısır çarşısı gezintime:))))

Eminönünde uğramazsam olmaz dükkanlarım var benim;

Nazar bozncuğu satan dükkana mutlaka uğrmam lazım, çünkü artık tek tük Nazar Boncukları kaldı hiçkimse yapmıyor, neredeyse nesli tükendi ve artık çok pahalı, eski ustalar işleri bıraktı, emeklerinin karşılığını alamadıkları için kalan 3-5 boncukta çok paraya satılıyor, ama olsun ben hergidişimde bakarım, ellerim, alırım mutlaka, çok eğlenirim bu dükkanın içinde,

Diğer boncukçu dükkanıda gerçek taşların satıldığı bileğime sıra sıra dizmeye bayıldığım bir yer. En çok mor taş Ametist seviyorum ama herzaman istediğim boy bulamıyorum ki bugünde yoktu, ama başka güzel renkler aldım kendime ve yine 3 renk boncuğa çok mutlu oldum. Ayrıca dükkanlarda 30 tl ye satılan bu boncuklar burada 8-10 tl ve 2 tane çıkıyor bir sıra boncuktan, benden demesi üşenmeyin gidin, alın, dizin ve takın bileklerinize.

Sonra Tahtakale de sevdiğim minnacık bir dükkan var, tahta kaşıklar almayı seviyorum buradan, her oyma ustası gibi buradaki ustada iki parmağını kesmiş:(((….belli zanaatkar ve çok tatlı, bugünde  Sevgili Gülay İçin Mantı Masası aldık oradan büyük bir keyifle.

Bitmedi Nüans’a girilmeden olmaz, bütün pasta kek malzemeleri için ekipman bulabileceğiniz acayip büyük ve sevimli bir yer burası, hiçbirşey almasamda hepsini ellemeyi seviyorum ama almadan çıkmak mümkün mü??? Elbet 3-5 çör çöp alındı yine….

Kurukahveci Mehmet Efendi önünde hala kuyruklar gördüğüm tek yer sanırsam, ne zaman gitsem kuyruk var, yanında Nuri Toplar var ve daha güzel kahveleri olmasına rağmen biriki müşterisi mevcut sadece, ama Kurukahveci Mehmet Efendi hep kalabalık, isim yapmak böyle birşey işte, ismin varsa çok popülersin, yoksa iyide olsan tanıyan çok az:((((

Çiçekçi ve Hayvanların olduğu bölümde gezildi elbet ama devamı yarın…Çok susayıp mola verdik, Cami yide gezmeden çıkmayalım bari deyince çok sevimli bir Kumru ile arkadaş olduk ve en sevdiğim fotoğrafın çıkmasına sebep oldu….Teşekkürler Sevimli Kumru…Teşekkürler Bana eşlik eden sevgili Dostum….

Please follow and like us:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.