KİTAP VE DVD HEDİYELERİMLE KAHVALTI KEYFİ!!!!

Yaz aylarında büyük kahvatılar beni acayip yoruyor…meyvalarla geçiştirmeye bayılıyorum hafta sonları, 2 dilim kepek ekmek ve 2-3 çeşit meyva, hem sabah kahvaltısı, hem öğlen için bana yetiyor….Blog sayfasında evdeki yemekleri paylaşmaya başladığımdan beri şöyle yorumlar almaya başladım…kilo alıcaz lütfen diyet yemekler yap….Ama bu yemeklerin hepsini ben yiyorum ve henüz şişman değilim, ilerde şişmanlayabilirim ama henüz değilim….Hiçbirisi sağlıksız yemekler değilki….İşin sırrı zeytinyağında bence. Ben güzel zeytinyağlarını bulmaya ve neredeyse sıfır margarin tüketmeye dikkat ediyorum, sanırım diğer bir sırrı da tatlılar çok yok benim ilgi alanımda, yaptığım hiçbir tatlıda çok kalorili değil ve elbette hepsini ben tek başıma tüketmiyorum…. İşte Bu yüzden lütfen tarifler sileri ürkütmesin….

Geçen hafta yine güzel hediyelerim vardı. Şahane bir Kitap geldi Antalya’dan Sevgili İlkgül Öztürk Arslan yolladı. Suzancığım tesadüf Bebekte karşılaşıyor ve blog sayfamdan bahsediyor..Facebookta arkadaş oluyoruz ve bana bu şahane kitabı yolluyor…Çok sevindim…Tekrar Çok Çok Teşekkürler İlkgül hanım gerçekten çok naziksiniz….Zaten şımarıktım iyice şımarıyorum…Diğer Hediyemde Sevgili Harika Uygur’dan geldi…Bana bir DVD yollamış hafta içinde, içindeki yemekleri nihayet inceledim..bizim yemeklErimize benziyor elbet ama bilmediğim tariflerde var, ilk fırsatta deneyeceğim Teşekkürler Harikacım….Çok Hafif bir kahvaltı ve ardından hediyelerimi karıştırmakla geçen bir pazar sabahı umarım sizlerinde çok hafif geçer….

Please follow and like us:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

2 Responses to KİTAP VE DVD HEDİYELERİMLE KAHVALTI KEYFİ!!!!

 1. hepleziz.com

  Aynı şikayetleri ben de alıyorum :)) kilo alacağız, diyet tarifler yok mu vs…. hislerime tercüman olmuşsun , çok güzel bir yazı olmuş ,sevgiler…

  • sonayistanbul@gmail.com

   Sevgili Tülay,
   Çok Teşekkürler…..Bu yemekler o kadar sağlıklı ki zaten, daha nasıl diyet olacak anlamıyorum….Yanlış malzemeler kullanıp çok da tatlı tüketilince ne diyet çare olur ne sihirli formuller bulunur…..
   en güzeli ev yemekleri doğru malzemelerle bence en güzel diyetlerdir ben bunu bilir bunu söylerim…
   Sen zaten egelisin ve çok şanslısın genlerinde sağlıklı yemekler vardır ben eminim….Ve tariflerinde bunları doğruluyor….Bizim sevgili dostlarımızı zeytinyağına alıştırmamız lazım:)))) diyet tariflerine değil….
   Öperim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.