PARİS DEĞİL GALATA!!!!!


Son zamanlarda Galata’ya yolunuz düşmediyse bence çok büyük kayıp…..Şahane oldu ve olmaya da devam ediyor. Ben bir dolu günü hiç sıkılmadan keyifle geçirebilirim bu sokakta ve arenada. Eskiden hepimizin girmeye Çekindiği Yüksek Kaldırım sokağı şimdi Paris sokaklarından farksız hatta daha güzel. Şahane Tarihi Binalar, Hatta müze bile var, yeni açılan Butik Mağazalar çehresini değiştirirken, var olan ruhuna da renk katıyor bence. Galata Kulesinin etrafındaki restoranlarda yemek yemediyseniz çok şey kaybettiğinizi söylemeliyim. Tipik Ev yemekleri olan Güney Lokantası ile birlikte Kiva Antep Lokantasını bence mutlaka denemelisiniz. Sokaktaki birçok sevimli Butikten benim için en keyiflisi Home Spa, Sabunlar ve peştemallerin olduğu minnacık dükkan içinde siyah beyaz şahane bir kedi var, ve sahipleri yabancı, ve hiçbirşeyin fiyatı abartılı değil çok mantıklı, Kapalıçarşıdan bile uygun, mutlaka oradan kendinize rengarenk peştemaller almalısınız hatta arkadaşlarınıza hediyeler alıp vermelisiniz gerçekten çok uygun fiyatları var.

Doğan Apartmanını anlatmaya gerek yok o kendisini çok güzel anlatıyor. Çok özel bir mimari, içinde şu an Okan Bayülgen gibi birçok ünlü sanatçı yaşıyor sukunetle. Ne şanslı insanlar çok kıskanıyorum hepsini:))))

Kediler köpekler her dükkanın önünde var mutlaka ve her dükkanın önünde yemek kapları onlar için. Sahiplenilmişler ve onlarda yaşadıkları dükkanları benimsemişler çok belli hallerinden. Yüzleri gülüyor, görebilirsiniz çok net bir şekilde.

Yokuşun ortasındaki Bin Bavulu karıştırmadan sakın ayrılmayın bu sokaktan…

Bana göre yaşanacak çok şey var Galata’da….

Keyif almanız dileğiyle….Please follow and like us:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.